Jak powiedział w rozmowie z PAP prezes GK PGNiG Paweł Majewski, rozwój infrastruktury magazynowania i dystrybucji wodoru jest kluczowy dla budowy gospodarki wodorowej w Polsce. PGNiG ma niezbędną infrastrukturę i kompetencje.
Majewski dodał, że GK PGNiG aktywnie uczestniczy w pracach nad założeniami rozwoju rynku wodorowego w Polsce w ramach „Polskiej Strategii Wodorowej do roku 2030 z perspektywą do 2040 roku”. Uchwała Rady Ministrów w sprawie przyjęcia dokumentu ma być przyjęta w I kwartale tego roku.
W ocenie prezesa dokument porządkuje proces budowy rynku wodoru w Polsce. Działania w tym kierunku muszą być skoordynowane i tworzyć synergię. GK PGNiG ma szansę zająć fundamentalną pozycję na tworzącym się rynku. Grupa będzie w tym celu działać z innymi firmami, które w lipcu 2020 r. dołączyły do zainicjowanego przez ówczesne Ministerstwo Klimatu partnerstwa na rzecz jej budowy.
Prezes, pytany o plany PGNiG dotyczące produkcji wodoru, stwierdził, że spółka nie wyklucza zaangażowania w inne segmenty rynku wodorowego.
(WM) za PAP. Foto: GK PGNiG SA
0 komentarzy